Hakkımızda

Onlarca medeniyete, binlerce yıl ev sahipliği yapmış, güzel atlar diyarı Kapadokya'ya hoşgeldiniz...

Elif Stone House; Kapadokya'nın gerçek mimari kültürünü, gerçek geçmişini, orijinal Kapadokya taşlarından oluşan odalarında, taş ve kayadan oyma lobilerinde, Kapadokya'ya özgü kemerli restoranında yansıtmaktadır.

Kapadokya'nın sayılı büyük konaklarından olan Elif Stone House'un tarihi 1840 yılına dayanmaktadır. Elif Stone House; tarihi bir Kapadokya konağıdır, siz misafirlerimize Kapadokya'da butik otel olarak hizmet vermektedir ve Kapadokya'ya kalan bir kültürel miras olarak yerini almıştır.

Kapadokya'nın taş işçiliği neredeyse emsalsizdir, kapadokya taşları volkanik yapıdadır ve milyonlarca yıl önce kapadokya' nın oluşumuna neden olan Erciyes, Hasandağı ve ikisinin arasında kalan Göllüdağı'nın püskürttüğü lavlardan meydana gelmiştir. İşlemesi kolay ama hava ile temas ettikten sonra sertleşen bir yapıdadır. Kapadokya taşlarının diğer bir özelliği ise volkanik yapıda olduğu için havayı nefes alır gibi tutup bırakmasıdır bu yüzden kapadokya konakları yazları serin, kışları sıcak olma özelliğini taşır. 

Elif Stone House Butik Oteli orijinal kapadokya taşlarından yapılmış kemerli odalar (kapadokya armut kemeri), yine Kapadokya taşlarından yapılmış konak odalarından oluşmaktadır.

Elif Stone House restore edilirken Kapadokya'ya özgü mimari yapısı hiç değiştirilmemiştir. Odaların tamamında standart olarak; minibar, tv, telefon, merkezi ısıtma sistemi, hızlı ve kablosuz internet erişimi, çay ve kahve keyfiniz için su ısıtıcısı, saç kurutma makinesi, banyo gereçleri ve günlük gazete hizmetleri mevcuttur. 

Elif Stone House Butik Otelde yetişkinler ve çocuklar için açık yüzme havuzuda bulunmaktadır. Kapadokya'da yüzme havuzu bulunan ender butik otellerden biridir.

Şu anki hava durumu

Güneşli
c

Bizimle iletişime geç
SOSYAL MEDYA KANALLARI

Bültene üye ol
ÖZEL TEKLİFLER İÇİN KAYIT OLUN